Совети, методи и техники за спиење на бебиња до 4 години (предавање)

Идни родители и родители на новороденчиња, со задоволство ве покануваме да бидете дел од нашето предавање на здрав сон за новороденчиња.

Дел од темите за кои што ќе зборуваме се:

Едукација за нежно и самостојно успивање
Преглед на моменталните пракси за сигурно спиење
Техники и методи за полесно успивање
Attachment theory
Митови за спиењето
Спроведување на рутина за спиење

25.12.2019
од 17:00 до 18:00 часот
Dr.Goodnight
– Мајка Тереза 35 кај Државна Болница
Влез: 300 денари
Бројот е ограничен, затоа резервирајте го вашето присуство на бројот 075455454

Сања Ѓорѓева – Сертифициран и обучен тренер за спиење (Certified Gentle Sleep Coach ℠), дел од светски распространета организација составена од тим стручњаци во областа на спиењето, предводени од светски познатата Kim West уште попозната како The Sleep Lady. Нашиот тим користи методи и техники, за подобрување на сонот на бебиња и деца од 4 месеци до 6 години, кои се индивидуални за секое семејство, прилагодени на возраста и карактерот на детето како и на динамиката на семејството. Со помош на нашите програми за спиење, ќе ги научите вашите деца да заспиваат сами и да ја преспиваат ноќта за помалку од две недели.

Содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.
Verified by MonsterInsights